Atoy News

Tuoteuutisia

Atoy Automotive uudistaa aktiivisesti tuotevalikoimaansa seuraten tarkasti asiakkaidensa tarpeita.

Tässä viimeisimmät tuoteuutisemme.

Jarrulevyt
Jarrulinjamme on laajentunut NK-jarrulevyin. Varastoomme on saapunut yli 250 erilaista jarrulevyä Suomen autokantaan. Tarkemmat sopivuudet löytyvät Osalinkistä.
NK-jarrulevyt ovat edullinen vaihtoehto henkilöautoihin. NK-jarrulevyt ovat mittatarkkoja ja ovat valmistettu vastamaan OE-mittoja.
Lisätietoja: Janne Hermansson, janne.hermansson@atoy.fi

NK – kopio

Vaijerit ja jarruletkut
Valikoimaamme on lisätty NK:n jarruvaijereita sekä jarruletkuja. Valikoimamme on entistä kattavampi Suomen autokantaan.
Lisätietoja: Janne Hermansson, janne.hermansson@atoy.fi

NK – kopio

Hammastangon suojakumit
Olemme lisänneet valikoimaamme Lemförder-hammastangon suojakumit. Valikoimastamme löytyy 50 yleisintä suojakumisarjaa Suomen autokantaan. Tarkemmat ajoneuvokohtaiset soveltuvuudet löytyvät Osalinkistä.
Lisätietoja: Tom Ekman, tom.ekman@atoy.fi

Lemförder logo

Käynnistysakut
Olemme lisänneet akkuvalikoimaan Bären-käynnistysakut. Valikoimasta löytyvät yleisimmät henkilöautojen starttiakut AGM-, EFB- ja perinteiset SLI-mallit. Bären-akut valmistaa italialainen Fiamm.
Lisätietoja: Vesa Moilanen, vesa.moilanen@atoy.fi

Bären batterie logo

Pyöränlaakerit
Olemme lisänneet varasto-ohjelmaamme kattavan valikoiman FAG-pyöränlaakereita. Lisäksi ohjelmaamme kuuluu SKF:n sekä Kamokan pyöränlaakerisarjat. Tarkemmat sopivuudet löytyvät Osalinkistä.
Lisätietoja: Sampo Vaahtera, sampo.vaahtera@atoy.fi

FAG_logo

SKF_syva

Kamoka logo

Pyyhkijänsulat
Olemme lisänneet varasto-ohjelmaamme uuden SWF Connect Flatblade -pyyhkijänsulkalinjan. Uusi yksittäin pakattu Connect-linja sisältää 20 etu- ja 6 takasulkaa, joilla kattaa jopa 96% Suomen autokannasta. Lisäksi linja sisältää 14 Flatblade-sulkaa, joilla voi korvata perinteisen sulan.
Lisätietoja: Juha Hintikka, juha.hintikka@atoy.fi

SWF logo 112017

Liqui Moly Special Tec DX1G 5W-30
Liqui Molyn uutuustuote General Motorsin kasvaville vaatimuksille. GM Dexos 1 luokitus korvaa vanhempia bensiinimoottoreille asetettuja luokituksia. Poistuvat luokat ovat GM-LL-A-025, GM6094M ja GM4718M. Tarkoituksena on karsia päällekkäisyyksiä luokitusten parissa.
Varastotuotteina on tällä hetkellä pakkauskoot 1L, 4L ja 20L. Isommat pakkaukset toistaiseksi tehdastilaustuotteina.
Luokitukset ja hyväksynnät:
GM DEXOS 1 Gen 2
API SN / RC
FORD WSS-M2C946-A
ILSAC GF-5
CHRYSLER, HONDA, HYUNDAI
KIA, MAZDA, NISSAN, TOYOTA
Lisätietoja: Lauri Illukka, lauri.illukka@atoy.fi

LQM

Classic Adblue
Nyt saatavilla Classicin tuotemerkillä myös AdBlue-nesteet.
Pakkauskokoina 10L ja 200L astiat.
Hyväksynnät ja luokitukset:
ISO 22241
DIN 70070
Classic AdBlue on tarkoitettu käytettäväksi dieselmoottoriajoneuvoissa, joissa käytetään SCR – teknologiaa ja kun vaatimustasona on EURO 5 & 6 luokat.
Lisätietoja: Lauri Illukka, lauri.illukka@atoy.fi

CLASSIC Logo Schwarz Gelb